1989: Dawn of Freedom er en spennende, hurtigspilt simulasjon av slutten av den kalde krigen i 1989. I løpet av dette året fører en rekke demokratiske revolusjoner til Sovjetunionens fall. 1989: Dawn of Freedom simulerer de politiske, sosiale og økonomiske aspektene til disse revolusjonene gjennom et kortsystem som minner om Twilight Struggle.
En spiller tar rollen som Kommunist, mens den andre tar rollen som en Demokrat. Kommunist-spilleren må ta i bruk en rekke forskjellige strategier i et forsøk på å beholde makten, mens Demokraten må overbevise arbeiderklassen om å slå seg sammen med dem.
Antall spillere: 2Alder: 12+Spilletid: 150 minutterSpråk: Engelsk
Tips: Vi anbefaler kortbeskyttere for å øke levetiden på kortene i dette spillet. Passende kortbeskyttere finner du her. Spillet har 164 kort.