Warhammer Tone Pro Carmine Blades 1 – En nesten svart vinrød, bunnskyggen som gir karmosinrød power armour dybde fra første strøk.
Warhammer Tone Pro Carmine Blades 1 er en nesten svart vinrød og den mørkeste av de fem tonene i Carmine Blades-familien. Den er laget for å ligge nederst: i fordypninger, under overheng og i de dypeste foldene, der den gir resten av fargene noe å løfte seg fra. Typiske bruksområder er karmosinrød power armour, røde kapper og blodeffekter. Hele Tone Pro-serien bygger på samme prinsipp: 30 fargefamilier med fem nummererte toner hver, fra mørkest til lysest.
Legg den som mørk startfarge over hele modellen, eller arbeid den ned i fordypningene etter at grunnfargen er på. Fortynnet, eller blandet med Tone Pro Shading Medium, søker den ned i sprekkene og legger igjen skygge der den skal ligge. Derfra bygger du oppover med Carmine Blades 2 og 3, og avslutter med 4 og 5.
- Tone 1 av fem i Carmine Blades-familien – en nesten svart vinrød
- Familiens dypeste skygge – fordypninger, undersider og de mørkeste foldene
- Bruksområde: mørk startfarge og skygge i fordypninger
- Passer til karmosinrød power armour, røde kapper og blodeffekter
- Hele familien: Carmine Blades 1 og 2 i skyggen, 3 som grunnfarge, 4 og 5 på kantene
- 12 ml boks. Del av Warhammer Tone Pro – 30 fargefamilier og 150 toner, med Shading Medium, Blending Medium og tørrbørster i XS til L
Start mørkt, så har alt over noe å stige fra. Legg denne først, og de fire lysere tonene i Carmine Blades-familien lander akkurat der du vil ha dem.