Foam Primer & Coat – Svart 250 g (Green Stuff World) – En superfleksibel svart grunning, forsegling og grunnmaling som fester seg selv på de mest krevende skumoverflatene!
Foam Primer & Coat er et fleksibelt akrylbelegg med høy ytelse, utviklet for å takle myke, porøse og ellers vanskelige overflater uten problemer. Den fungerer som grunning, forseglingsmiddel og grunnmaling i ett, og gir eksepsjonelt godt feste, enestående holdbarhet og ekte værbestandighet, noe som gjør den like egnet til prosjekter både innendørs og utendørs. Den påføres direkte fra flasken med en pensel og tørker raskt til en slitesterk, vanntett og frostbestandig film som er ideell for cosplay, håndverk, kulisser og LARP.
- Kombinerer grunning, forsegling og grunnbelegg i én fleksibel påføring
- Eksepsjonell vedheft til EVA-skum, Plastazote, isopor, XPS, plast, tre og stein
- Vanntett og frostbestandig når den er tørr, egnet for bruk både innendørs og utendørs
- Skaler ikke av når den blir våt, i motsetning til tradisjonelle latexbaserte grunninger
- Tørker til en overflate som kan slipes, for jevn finish og presise detaljer
- Påføres ufortynnet direkte fra flasken for raskere arbeidsflyt
Med en bruddforlengelse på 550 % er denne grunningen laget for å være fleksibel og tåler friksjon, støt og lave temperaturer uten å miste overflatefinishen eller den strukturelle integriteten. Den forsegler porøse overflater til en jevn base som forbedrer vedheftet for påfølgende akryl- eller spraylag. For fullt fleksible rustninger, sverd og hjelmer, bruk den sammen med Green Stuff Worlds fleksible fyllmasse og fleksible malinger for å fullføre systemet.